LTE / 3G komunikace

4G/ 3G router Dovado Pro

Mobilní datová komunikace je dnes běžnou součástí firemní infrastruktury. Pro většinu uživatelů však znamená zejména připojení pracovníků v terénu. Rychlost LTE/3G spojení je však dnes tak vysoká, že umožní i poměrně kvalitní konektivitu jednotlivých pracovišť. To je i základní využití většiny běžných LTE/3G routerů. Dovado Pro však poskytuje i možnost zálohy primárního připojení (nejběžnější nasazení), vzdálené ovládání elektrických spotřebičů a další funkce. Vše za cenu dostupnou pro každou firmu. Nabídněte svým zákazníkům nestandardní řešení jejich přání a odlište se od konkurence. Můžete tak profitovat z dalších služeb a získáte vyšší kredit.

Standardní LTE/3G routery mají buď integrovanou modemovou část a pro provoz do nich stačí vložit SIM kartu, nebo využívají USB modem, přes který se připojují. V každém případě slouží jako malý hotspot s možností drátového, nebo bezdrátového připojení klientských stanic. Všechny tedy sdílejí standardně jeden LTE/3G kanál mobilního operátora. Na rozdíl od většiny levných SoHo modelů modelů nabízených na trhu je Dovado router postaven na výkonné platformě blízké odolným průmyslovým koncepcím a nabízí vysokou spolehlivost, rychlost, vzdálené ovládání z různých platforem, ovládání bezdrátových zásuvek, NAS/FTP, GPS trasování polohy, SMS a řadu nadstavbových aplikací. Díky dostatečnému výkonu tak není limitováno LTE připojení a lze dosáhnout plné rychlosti podporované operátorem.

Flexibilita

Dovado Pro používá univerzální konstrukci s externím datovým USB modulem. Je kompatibilní s několika stovkami USB modemů. Rychlost připojení je dána typem USB modemu, pokrytím dané technologie, operátorem a rychlostí hardwaru routeru. Pro spolupracuje i s rychlými LTE USB modemy, přičemž reálná dosažená rychlost komunikace je 150bps. Je tak dnes nejrychlejším 4G/LTE routerem. Zákazník má možnost využít jak dotované USB modemy operátora, tak i jiné moduly dle požadavků.

Klientské stanice lze připojit přes 4 Gigabit LAN porty, nebo WiFi 802.11b/g/n (300 Mbps). Jeden Gigabit WAN port je možno využít pro další připojení k internetu a lze definovat primární konektivitu. Při jejím výpadku router automaticky přepne na záložní připojení. Vzhledem ke kritické nutnosti internetového připojení pro většinu firem je už jen tato funkce spolu s mimořádnou spolehlivostí Dovado modemu velice atraktivní.

Router obsahuje dva USB porty. Lze tak jednak využít výkonné USB modemy, které požadují druhý port pro posílení napájení, nebo lze do druhého USB portu zasunout jiný USB modul. USB GPS umožní sledování i záznam pozice routeru při mobilním nasazení (autobus, karavan, jachta…). Další variantou je USB automatizační modul Tellstick pro vzdálené ovládání zásuvek. Ten pracuje přes radiové vlny, funguje tedy i přes zeď.

Spolehlivost připojení zvyšuje Connection Tracker plus watchdog s definovaným intervalem kontroly spojení a volbou akce při výpadku.

 

Vzdálené ovládání a upozornění

Softwarové vybavení kromě stability nabídne i vynikající funkčnost. Vše lze ovládat jak vzdáleným připojením na router, tak i daleko komfortněji mobilními aplikacemi, eventuelně pomocí SMS.

SMS ovládání a notifikace funguje jednoduše s každým mobilem. Lze si vyžádat stav spojení, restart, odpojení, připojení, nebo ovládat vzdálené spotřebiče – zásuvky. Je možno i přijímat zprávy o stavu (restart, výpadek / znovunavázání spojení, dosažení nastaveného limitu přenesených dat, přepojení linky při záložním spojení…). SMS ovládání mohou používat pouze uživatelé mobilních čísel, které v routeru nastavíte.

Nejjednodušším řešením pro správu a získávání informací o stavu jsou však aplikace pro iPhone, nebo Andriod přístroje. Přehledně zobrazí veškeré dostupné informace vč. statistických informací o připojení, vzdáleně ovládané spotřebiče umí pojmenovat a jednoduše zapínat – vypínat.

Kromě přímého řízení spotřebičů lze v routeru jejich spínání i naprogramovat pomocí fixních časů, nebo na základě východu či západu slunce. K tomu stačí zadat pozici routeru, nebo mít připojený GPS modul.

Pokud má router připojený USB GPS, jeho pozici si lze vyžádat přes SMS, nebo si ji lze přímo nechat ukázat na mapě v iPhone/Andriod mobilní aplikaci, event. přímo v routeru (po vzdáleném přihlášení). Pro záznam lze využít i FTP logování s možností pozdějšího zobrazení v Google Earth.

Dalšími funkcemi jsou SMS mailbox na routeru, Wake-on-LAN (zapnutí počítačů ze standby režimu přes SMS/web, nebo dle časového plánu) a novinkou je podpora NAS - sdíleného síťového disku a FTP připojení. To je užitečné např. pro přístup k záznamům ze vzdálených bezpečnostních IP kamer.

Dovado Pro má elegantní provedení a intuitivní rozhraní obsahující i informační LED diody na čelním panelu. Detailní nastavení routeru se realizuje přes webové rozhraní. K dispozici jsou veškeré běžné funkce (DDNS, Firewall, VPN…).

Za dostupnou cenu zákazník získá produkt s vysokou flexibilitou s spolehlivostí na úrovni řádově dražších řešení.