AV přehrávač FrameXX Sign (4k HDMI, WiFi, LAN, 2x USB, SD)

FrameXXFrameXX
Katalogové číslo: VIEIFS4
Výrobce: FrameXX
Stránky výrobce: http://www.framexx.com/framexx-sign/
Kód výrobce: IFS04
EAN: 8595184202200
Záruka: 24 měsíců

AV přehrávač FrameXX Sign (4k HDMI, WiFi, LAN, 2x USB, SD)

Dostupnost: Není skladem
Cena bez DPH: 4 110,00 Kč s DPH: 4 973,10 Kč

V ceně je započítán recyklační poplatek.

Popis

Samostatný multimediální přehrávač pro prezentaci videa, snímků a HTML stránek (Digital Signage) s HDMI Full HD 1080p/4k výstupem v robustním kovovém provedení. Zobrazuje fotografie (JPG,BMP,PNG,GIF,TIFF) možnost hudby v pozadí, video (MPEG4,MKV,AVI,TS, MOV-iPhone/iPad a MP4 Android) a HTML5 stránky. Přehrává obsah z lokální paměti USB/SD, LAN (SMB/UPnP), nebo internetu (FTP, HTML, Flickr, Dropbox). Volitelný automatický start prezentace po zapnutí. Přehrávání mixu fotografií i videa, slideshow i manuální režim, přehrávání i celé vnořené struktury adresářů, Playlisty, timery. Volitelná orientace obrazu (na šířku / na výšku). Široké možnosti nastavení (přechodové efekty, časování snímků, rychlosti, plovoucí text ve spodní části, umístění statického obrázku v pravé části, RSS kanály...). Volitelný centralizovaný dohled (přehled o zapnutí a přehrávání). Jednoduchá vzdálená aktualizace prezentace přes síť nebo z internetu, možnost vzdáleného řízení. Připojení pomocí LAN nebo WiFi (b/g/n) 2,4GHz / 5GHz s odnímatelnou SMA anténou 2dB, interní paměť 13GB, 2x USB, SD (SDXC), HDMI 1.4. Interní baterie pro RTC (Real Time Clock). Naprosto tichý provoz bez ventilátoru. Vnitřní i externí Infra čidlo (součástí je 1,5m prodlužovací kabel), infra DO, HDMI kabel, kabel s A/V+RS232. Součástí je kovový držák pro zavěšení (na VESA apod.). Ideální pro lokální i centrálně řízené prezentace na výstavách, v obchodech, lékárnách... Lokalizované Menu, spolehlivost, nízká spotřeba. Rozměry 106 x 100 x 24mm.

Detaily

Modul FrameXX Sign je flexibilní řešení pro digitální reklamu - poskytuje Full HD / 4Kvýstup pro prezentaci fotografií, videa a HTML stránek. Možnost jednoduché centrální správy obsahu, variantní nastavení prezentace, plně automatizovaný provoz a vazba na internet spolu s robustním kovovým provedením činí Sign atraktivním produktem pro široké spektrum nasazení - prodejny, výlohy, hotely, restaurace...

Výhodou je vysoká flexibilita - od snadného ovládání pro základní použití až po flexibilní správu přes vzdálený portál.

FrameXX Sign je novou generací oblíbeného i-Frame Sign, obsahuje však větší interní paměť (13GB), vnitřní zálohované hodiny a možnost AV výstupu přes Cinch konektory. Současně je lépe vybaven - v základu je HDMI kabel i univerzální držák.

HDMI Full HD výstup (1920x1080) poskytuje kvalitní zobrazení na připojeném monitoru, TV, nebo projektoru. FrameXX Sign je dodávám v kovovém provedení s možností přímého uchycení na zadní stranu monitoru nebo na jiný přístroj (univerzální držák je v ceně).

Sign lze využít nejen pro digitální reklamu, ale např. i jako Set-top-box k TV.
Pro komunikaci je vybaven WiFi připojením (b/g/n) a Ethernet LAN konektorem. 

Zdroj zobrazovaných informací lze flexibilně vybírat dle potřeby:
- z interní paměti, z USB, nebo SD paměti
- z lokálního serveru (Windows/SMB nebo UPnP)
- z internetu (vzdálený FTP/SMB server, Flickr ,Dropbox, HTML)
Doplňkem je současná možnost zobrazení RSS kanálů.

Díky tomuto konceptu lze prezentace jednoduše a odkudkoliv spravovat. Při prezentaci z lokální sítě (např. Synology NAS) lze k datům přistoupit přes VPN, při přehrávání z internetu lze využít populární službu Flickr, nebo uživatelsky jednoduchý Dropbox, ev. je možno přímo zobrazovat definovanou HTML stránku (i-Frame podporuje i HTML5). 
Prezentace HTML obsahu je užitečná při náročnějších aplikacích, kdy správce připraví dynamicky aktualizovanou stránku (počasí, burza, kursy měn, odjezdy spojů...) a klientské stanice FrameXX na jednotlivých místech tento obsah přehrávají. Lze tak vytvořit libovolně složitý obsah.

Ovládání lze řešit třemi způsoby:
- pomocí infra dálkového ovladače
- vložením paměti s Autostart souborem
  (automaticky nastaví FrameXX a spustí prezentaci)
- vzdáleně přímým přístupem na FrameXX
ideální pro ovládání konkrétní prezentace na vnitřní síti
  (pomocí webového prohlížeče se zabezpečením pomocí hesla)
- vzdáleně nepřímým přístupem na FrameXX
  ideální pro ovládání většího množství zařízení/prezentací kdekoliv na interneru, není nutné promapování portů
  (FrameXX komunikuje přes portál, nebo jiný FTP server)

Vzdáleným řízením lze startovat a časovat prezentace, vypínat zařízení, nastavovat parametry, měnit obsah atd.
Komfortním řešením nepřímého vzdáleného ovládání je nadstandardní cloudová služba FrameXX Control. Ta poskytne centralizovaný dohled a správu zařízení, tedy vzdálené ovládání jednotlivého zařízení i celých skupin, tvorbu Playlistů, přehled o stavu zařízení, historii a další funkce.

FrameXX obsahuje interní časovače s týdenním plánem. Další možností je připojení na libovolný časový spínač a tím eliminovat nutnost jakéhokoliv nastavení. Robustní softwarová implementace umožní kdykoliv vypnutí a po zapnutí prezentace opět automaticky nastartuje.

Vzdálená správa obsahu je tak spolu s možností plně automatizovaného provozu (Autostart prezentace z libovolného zdroje po zapnutí) ideální pro bezobslužné aplikace. Díky možnosti propojení na on-line zdroje (HTML stránky, Flickr...), které může upravovat třetí strana lze produkt jen jednou nastavit a ten následně zobrazuje neustále aktuální informace - spolehlivě a na základě vybraného časového plánu.

Pokud Framexx přehrává ze sítě, nebo z internetu, v uživatelsky definovaném intervalu kontroluje zdrojové soubory a provádí automatickou aktualizaci i do právě probíhající prezentace. 
Další možností je i přímé řízení prezentace pomocí přístupu na i-Frame přes webové rozhraní. 

Díky širokým možnostem nastavení přehrávání lze vybrat přechodové efekty, časování snímků, volitelný obsah horní/spodní části (uživatelský plovoucí text / RSS / fixní banner / info o snímku ), umístění statického vertikálního banneru (ev. hodin / info o snímku) v levé/pravé části atd. Textové informace mohou vhodně doplňovat obraz a lze je skvěle využít na produktové prezentace, nebo libovolné jiné sdělení. Textové pole lze zobrazit na pozadí vybrané barvy, nebo přímo do snímku, ev. videa. Obrazová informace tak může běžet stále v plném formátu.

FrameXX umí přehrávat jak zvolenou složku, tak i celou vnořenou strukturu adresářů.

Díky časovým filtrům lze přehrávat jen snímky z určitého časového rámce (vše od daného data / posledních x dnů). To je výhodné zejména pro větší objemy dat (sportovní reportáže, cestopisy...).

Pro náročnější nasazení je možno využít pokročilých playlistů. V textovém souboru lze sekvenčně definovat zdroje prezentace a detailní parametry (nastavení) pro každou jednotlivou položku, tedy např. různé časování i kombinace zobrazení a obsahů bočních bannerů. U Playlistů funguje i vzdálená aktualizace (lze je použít v lokálním i síťovém umístění), výhodou je tedy jednoduchá centrální správa většího počtu zařízení.
Užitečná je i možnost automatické spouštění prezentace po zasunutí paměti. Ve spojení s Playlistem tak lze okamžitě spustit promítání s definovaným nastavením na jakémkoliv FrameXX zařízení a to i bez dálkového ovladače. Je to vhodné např. při jednorázových akcích nebo při outsourcování výroby obsahu prezentace pro zákazníka.

Plnou konfiguraci zařízení lze uložit na paměť a stejně tak i obnovit.

Typické příklady použití:
- řetězce rychlého občerstvení, restaurace, autopůjčovny, hotely, školy, nemocnice, muzea

  (centrální správa obsahu)
- maloobchodní prodejny - interiéry i výlohy
  (lokální i centrálně řízené prezentace / distributor centrálně aktualizuje obsah - nové produkty, akce)
- libovolná firemní prezentace s dodáváním vlastního obsahu
  (snadná správa obsahu bez nutnosti využití placených serverů)
- výstavy a prezentace

Produkt nabízí naprosto tichý provoz bez ventilátoru a široké spektrum zobrazovaných formátů fotografií (JPG,BMP,PNG,GIF,TIFF) s možností hudby na pozadí (MP3). Video zobrazí ve Full HD kvalitě 1920 x 1080 (MPEG4,MKV,AVI,TS), má i přímou podporu formátu MOV (iPhone/iPad) a MP4 (Android).
Výhodou je i implementace historie cest ke zdrojům prezentace, díky tomu se lze velice rychle pohybovat ve dříve prohlížených prezentacích (lokální média, Flickr, FTP, HTML) bez nutnosti opětovného zadávání cesty, ev. přístupů (Flickr).

Pro komerční nasazení nabízí FrameXX proti běžně nabízeným přehrávačům v této kategorii následující výhody:
- vysoká kvalita zobrazovaných fotografií a videa (True FullHD)
- možnost orientace Landscape i Portrait

- zobrazení mixu foto i video v jedné prezentaci
- plovoucí text / banner / RSS pod motivem, boční banner
- Playlisty (lokální i vzdálené)
- Autostart z libovolného zdroje
- zrcadlení obrazovky smartphone, tabletu, nebo notebooku přes Miracast
- vzdálené přímé i nepřímé ovládání přes www rozhraní

- automatický start Autorun Playlistu po vložení paměti
- snadnou aktualizaci firmware přímo z internetu

- přímý přístup k zařízení přes web rozhraní
- snadnou centrální aktualizaci obsahu (VPN, HTML, FTP, Flickr, Dropbox)
- jednoduchá příprava obsahu (eliminuje nutnost využívání placených portálů pro řízení)
- systémový log na internetový portál (informace o provozu)
- možnost uložení/nahrání kompletního nastavení na/z SD nebo USB

FrameXX Sign se ovládá infra dálkovým ovladačem.
V případě složitějšího nastavení lze připojit i USB myš, nebo klávesnici.
Menu je několikajazyčné vč. češtiny s plnou diakritikou.

Součástí balení je toto příslušenství: infra dálkové ovládání, prodlužovací kabel na infra sensor, 2m HDMI kabel,A/V kabel (RCA+RS232, univerzální kovový držák, zdroj.

Technická specifikace:
 WiFi:  802.11 b/g/n, 2,4 GHz + 5 GHz, otočná odnímatelná anténa
 Sloty na paměťové karty:  2x USB 2.0, 1x SD
 Konektory:  1x LAN Ethernet, 1x IrDA, 1x HDMI (full HD), napájení, 1x AV+RS232 (kabel)
 Přehrávané formáty:  obrázky (JPG,BMP,PNG,GIF,TIFF) s možností hudby na pozadí (MP3), video (MPEG4,MKV,AVI,TS), přímá podpora formátu MOV (iPhone/iPad) a MP4 (Android), podpora HTML5, podpora 4k video
 Horní/spodní banner:  nezobrazen / název snímku + datum a čas / .TXT soubor přiřazený ke snímku / TXT soubor přiřazený k přístroji / RSS feed / fixní obrázek
 Boční banner:  nezobrazen / název snímku + datum a čas / hodiny / fixní obrázek
 Režimy přehrávání:  autostart po zapnutí (slideshow), slideshow, manuální prezentace; možnost volby masky foto/video/HTML
 Uchycení:  kovový držák na monitor (v ceně)
 Napájení:  Externí zdroj 230V/5V
 Pracovní teplota:  0°C ~ 50°C
 Rozměry:  106 x 100 x 24 mm, kovový box
 Hmotnost:  280 g