Fotoobraz FrameXX Home 271 FullHD (WiFi, 27", USB), přírodní rám

FrameXXFrameXX
Katalogové číslo: HDUIFH271N
Výrobce: FrameXX
Stránky výrobce: http://www.framexx.com
Kód výrobce: IFH271N
EAN: 8595184201456
Záruka: 24 měsíců

Fotoobraz FrameXX Home 271 FullHD (WiFi, 27", USB), přírodní rám

Dostupnost: Skladem
Cena bez DPH: 11 970,00 Kč s DPH: 14 483,70 Kč

V ceně je započítán recyklační poplatek.

Kusů
NEBO

Popis

Digitální fotoobraz s designem klasického obrazu s dřevěným rámem (přírodní barva) a kvalitním zobrazením na 27" antireflexním TFT-LCD Full HD panelu (1920x1080), MTBF 30.000h. Zobrazuje fotografie, video a HTML5 stránky. Přehrává obsah z lokální paměti, USB, LAN (SMB/UPnP), nebo internetu (FTP, HTML, Flickr, Dropbox). Samostatně YouTube a přímé zobrazení přes Miracast. Možnost projekce fotografií  s přehráváním hudby na pozadí. Volitelný automatický start prezentace po zapnutí (z libovolného zdroje). Přehrávání mixu fotografií i videa, slideshow i manuální režim, Playlisty, timery. Volitelná orientace (na šířku / na výšku). Široké možnosti nastavení (přechodové efekty, časování snímků, plovoucí text, RSS, umístění statického obrázku...). Volitelný centralizovaný dohled (přehled o zapnutí a přehrávání). Jednoduchá vzdálená aktualizace prezentace přes síť nebo z internetu, vzdálené řízení. Připojení pomocí WiFi (b/g/n), vnitřní paměť 13GB, 2x USB slot, 2x 2W reproduktory. Naprosto tichý provoz bez ventilátoru. Infra DO. Operační spotřeba 24W. Rozměry 70,5 x 45,3 x 6,5 cm, hmotnost 5,1kg.

Detaily

Footoobraz FrameXX Home271 je elegantní digitální obraz dekorovaný dřevěným rámem s moderním designem a kvalitním antireflexním TFT-LCD Full HD panelem pro prezentaci fotografií, videa a HTML stránek. Uživatel si tak může zobrazit libovolný obsah – od obrazů starých mistrů až po rodinná videa. Vnější rozměry obrazu jsou 70,5 x 45,3 x 6,5 cm, obraz lze provozovat jak v horizontální, tak i ve vertikální orientaci.

Typickým využitím je instalace v domácnosti spojená s automatickou prezentací fotografií např. z lokálního síťového úložiště (NAS).
Díky možnosti prezentace z různých zdrojů vč. HTML stránek a automatizovanému provozu může být jak součástí domácnosti, tak i prostředkem pro efektivní A/V prezentaci a digitální reklamu pro galerie, firmy...

Výhodou je snadnost použití a současně vysoká flexibilita nastavení. Přístroj lze spravovat i přes vzdálený portál.


Prezentační plocha má úhlopříčku 27“ a rozlišení 1920 x 1080. Použitý LCD panel má antireflexní povrch s minimalizací odrazů.
Životnost panelu (MTBF) je 30 000 h.
Pro komunikaci je vybaven WiFi připojením (b/g/n), za příplatek lze osadit i Ethernet LAN konektorem.

FrameXX Home 271 je dostupný v jednom základním designovém provedení. Projektově je možno nabídnout i zakázkové rámy v různých designových a barevných kombinacích, ev. i s paspartou.

Zdroj zobrazovaných informací lze flexibilně vybírat dle potřeby:
- z interní paměti 13GB, nebo USB
- z lokálního serveru (Windows/SMB nebo UPnP)
- z internetu (vzdálený FTP/SMB server, Dropbox, Flickr, HTML)
Doplňkem je současná možnost zobrazení RSS kanálů, nebo volitelného textu svázaného s prezentací a to včetně možnosti textu na pozadí snímku/videa.

Díky flexibilnímu konceptu řízení lze prezentace jednoduše a odkudkoliv spravovat a aktualizovat. Při prezentaci z lokální sítě (např. Synology NAS) lze k datům přistoupit přímo, při přehrávání z internetu lze využít populární službu Flickr, Dropbox, FTP, nebo přímo zobrazovat definovanou HTML stránku.
Díky možnosti vzdálené správy obsahu a plně automatizovaného provozu (Autostart prezentace z libovolného zdroje po zapnutí) mohou například děti svým rodičům na tento displej snadno posílat obrázky přímo z dovolené.

Prezentaci lze ovládat několika způsoby:
pomocí infra dálkového ovladače
- vložením paměti s Autostart souborem
 (automaticky nastaví FrameXX a spustí prezentaci)
vzdáleně přímým přístupem na FrameXX
 ideální pro ovládání konkrétní prezentace na vnitřní síti přes web rozhraní FrameXX
 (pomocí webového prohlížeče se zabezpečením pomocí hesla)
vzdáleně nepřímým přístupem na FrameXX
 ideální pro ovládání většího množství zařízení/prezentací kdekoliv na internetu, není nutné promapování portů
 (FrameXX komunikuje přes portál, nebo jiný FTP server)

Vzdáleným řízením lze startovat a časovat prezentace, vypínat zařízení, nastavovat parametry, měnit obsah atd.
Komfortním řešením nepřímého vzdáleného ovládání je nadstandardní cloudová služba FrameXX Control. Ta poskytne centralizovaný dohled a správu zařízení, tedy vzdálené ovládání jednotlivého zařízení i celých skupin, tvorbu Playlistů, přehled o stavu zařízení, historii a další funkce.

FrameXX obsahuje interní časovače s týdenním plánem.

Pokud FrameXX přehrává ze sítě, nebo z internetu, v uživatelsky definovaném intervalu kontroluje zdrojové soubory a provádí automatickou aktualizaci probíhající prezentace. Díky širokým možnostem nastavení lze vybrat přechodové efekty, časování snímků, volitelný obsah horního/spodního banneru (plovoucí text / RSS kanál / grafika / info o snímku), umístění statického vertikálního banneru (ev. hodin / info o snímku) v levé/pravé části atd. Díky časovým filtrům lze přehrávat jen snímky z určitého časového rámce (v rámci fixního intervalu / posledních x dnů). To je výhodné zejména pro větší objemy dat (sportovní reportáže, cestopisy...).
Lze přehrávat i celou vnořenou strukturu adresářů.

Pro náročnější nasazení je možno využít pokročilých playlistů. Ve textovém souboru lze sekvenčně definovat zdroje prezentace a detailní parametry (nastavení) pro každou jednotlivou položku, tedy i různé kombinace zobrazení a obsahů bočních bannerů. U Playlistů funguje i vzdálená aktualizace (lze je použít v lokálním i síťovém umístění), výhodou je tedy jednoduchá centrální správa většího počtu zařízení.
Užitečná je i možnost automatické spouštění prezentace po zasunutí paměti. Ve spojení s Playlistem tak lze okamžitě spustit promítání s definovaným nastavením na jakémkoliv FrameXX a to i bez dálkového ovladače. Je to vhodné např. při jednorázových akcích nebo při outsourcování výroby obsahu prezentace pro zákazníka.

Typické příklady použití:
- designové domácnosti
- domácnosti rodičů
  (děti jim na FrameXX mohou dálkově posílat obrázky z dovolené)

Variantně lze využít i pro další nasazení (pro ně jsou však vhodnější profesionální modely od 32")
- ateliery, výstavy, galerie, muzea

  (prezentace fotografií, obrazů) 
- stylové prezentace ve firemních prostorách a digitální reklama
  (developeři, prodejci a půjčovny aut, čekárny privátních ordinací, recepce)
- vnitrofiremní informační "nástěnka", prezentace vlastních akcí, fotografií zaměstnanců...


Produkt nabízí naprosto tichý provoz bez ventilátoru a široké spektrum zobrazovaných formátů fotografií (JPG,BMP,PNG,GIF,TIFF) s možností hudby na pozadí (MP3). Video zobrazí ve Full HD kvalitě 1920 x 1080 (MPEG4,WMV,MKV,AVI,TS,4k), má i přímou podporu formátu MOV (iPhone/iPad) a MP4 (Android).
Výhodou je i implemetace historie cest ke zdrojům prezentace, díky tomu se lze velice rychle pohybovat ve dříve prohlížených prezentacích bez nutnosti opětovného zadávání cesty, ev. přístupů.
Ozvučení zajišťují vestavěné reproduktory 2x 2W.

Pro komerční nasazení nabízí FrameXX proti běžně nabízeným přehrávačům v této kategorii následující výhody:
- vysoká kvalita zobrazovaných fotografií a videa
- možnost orientace Landscape i Portrait
- zobrazení mixu foto i video v jedné prezentaci
- plovoucí text / banner / RSS nad/pod motivem, boční banner
- Playlisty (lokální i vzdálené)
- Autostart z libovolného zdroje
- zrcadlení obrazovky smartphone, tabletu, nebo notebooku přes Miracast
- YouTube (pouze manuální spuštění)
- vzdálené přímé i nepřímé ovládání přes www rozhraní
- automatické spouštění prezentace po zasunutí paměti
- možnost využití vnitřní paměti 
- snadnou aktualizaci firmware přímo z internetu
- snadnou centrální aktualizaci obsahu (VPN, HTML5, FTP, Flickr)
- systémový log na internetový portál (informace o provozu)
- díky absenci tuneru není třeba měsíční úhrada TV poplatků.

Fotoobraz se ovládá infra dálkovým ovladačem. V případě složitějšího nastavení lze připojit i USB myš, nebo klávesnici, ev. jej lze nastavit přes webové rozhraní.
Menu je několikajazyčné vč. češtiny.

Kromě verze Home s displejem se dodává i samotný přehrávací modul Sign (pro digitální reklamu, ev. lze využít i jako Set-top-box k TV).

Video galerie