NAS Synology FS3600 All-flash server, 2x10Gb + 4x1Gb LAN, redund.zdroj

SynologySynology
Katalogové číslo: FS3600
Výrobce: Synology
Stránky výrobce: http://www.synology.cz
Kód výrobce: FS3600
EAN: 4711174723614
Záruka: 5 let

NAS Synology FS3600 All-flash server, 2x10Gb + 4x1Gb LAN, redund.zdroj

Dostupnost: Není skladem
Cena bez DPH: 217 038,00 Kč s DPH: 262 615,98 Kč

V ceně je započítán recyklační poplatek.

Kusů
NEBO

Popis

All flash server v supervýkonném provedení pro 24x SAS/SATA SSD/HDD s expanzí až 72 disků, Rack 2U provedení, Hot-Swap disky s možností on-line upgrade kapacity+RAID migrace, RAID : RAID F1,Basic,JBOD,RAID 0,RAID 1,RAID 5,RAID 6,RAID 10. Redundantní napájecí zdroj. File server (+iSCSI Target), Print/FTP/Mail/Backup server (+rsync). Download station, Photo Station+video+blog, Web Station (PHP a MySQL), Dohledové centrum (max. 128 IP kamer, detekce pohybu, notifikace...), iPhone/Android/WP foto/audio streaming a vzdálený dohled, Firewall, široká podpora OS, sdílení USB tiskárny / disků. Ideální pro virtualizaci (VMware vSphere 6 with VAAI, Windows Server 2016, Citrix Ready, OpenStack), podpora Windows Domain (ADS&NT4), Secure HTTP/FTP, Secure Network Backup, AES 256bit šifrování svazku. Propracovaná lokalizovaná správa a zálohování přes http(s). CPU Intel® Xeon® D-1567, 12jádrový, 2,1GHz, zrychlení až 2,7GHz, paměť 16GB DDR4 ECC RDIMM  (max. 128GB), 2x 10Gb LAN (+ 1x PCI-e slot pro další LAN karty) + 4x 1Gb LAN, 2x USB 3.0  Výkon až 195000 4k Random write IOPS. Možnost časovaného zapnutí/vypnutí,  WakeOnLAN, podpora UPS, 4x systémový ventilátor. Operační spotřeba v provozu/hibernace 313/126W. Extrémní výkonnost pro velmi náročné firemní nasazení.

Detaily

Vysoce výkonný All-in1 Flash server ve 2U Rackprovedení - určený pro nejnáročnější nasazení s požadavkem na maximální dostupnost dat a výkon. Typicky databázové aplikace, ukládání velkých objemů dat, virtualizační prostředí apod.

- pozice pro 24 SAS nebo SATA disků/SSD 2,5", hot swap
(konfigurace  Basic/JBOD/0/1/5/6/10/F1 +Spare disky, Hybrid RAID)
- počet pozic s RX1217SAS až 48, s 2x FX2421 až 72
- kapacita až 92,16TB, s expanzními jednotkami až 276,48TB
- výkon přes 195000 náhodných zápisů IOPS iSCSI 4K
- procesor Intel Xeon D-1567, 12ti jádrový 2.1 (základní)  / 2.7 (turbo) GHz
- paměť 16 GB DDR4 ECC RDIMM (až 512GB)
- 2 x Gen3 x8 sloty (x8 link)
- 2x USB3.0, 2x  rozšiřovací port
- 2x 10GbE RJ45 + 4x 1GbE RJ45 s možností agregace linky
- maximální počet IP kamer je 100 (vč. 2 licencí zdarma)
- redundantní napájecí zdroj
- hmotnost 14,9kg
- spotřeba 258,23 W za chodu / 127,99 W v hibernaci
- záruka 5 let
 
Zařízení neslouží pouze pro uložení dat - je integrací file serveru, zálohovacího zařízení a tiskového serveru s další bohatou aplikační nadstavbou jak pro kancelářské, tak i domácí nasazení. Je plně softwarově vybaven a má úzkou vazbu na internet i multimediální aplikace. Další aplikace lze snadno nahrát – k dispozici je několik desítek aplikačních balíčků jako např. Antivirus, VPN, Mail server, publikační, ERP a CRM systémy, nebo komplexní Dohledový systém (IP kamery). Seznam dostupných aplikací najdete zde.

Budoucí upgrade kapacity disků lze řešit jednoduše a za chodu systému. Stačí přidat do volné pozice disk a připojit ho ke stávajícímu svazku, NAS umí i výměnu disků za větší, stejně jako migraci RAID pole na vyšší stupeň.

Silnou stránkou je i vzdálený přístup vč. Mobilních aplikací. Pro jednodušší nastavení je k dispozici funkce QuickConnect - bez nutnosti nastavovat porty routeru.

Obecné vlastnosti:

· All-in-1 server s jednoduchou instalací a širokou podporou OS
· plná lokalizace s ovládáním přes web rozhraní
· možnost instalace dalších aplikací - balíčků
· možnost rozšíření svazku o další disky a migrace RAID
· zabezpečení (přenos dat, systém skupin a uživatelů, firewall)
· sdílení dat, tiskáren (i multifunkčních), USB disků
· vzdálený přístup i z mobilních zařízení
· možnost tvorby webu (Web station) s podporou PHP a MySQL
· Dohledové centrum - podpora IP kamer (živé zobrazní, nahrávání, detekce pohybu, zpětné analýzy...)
· bezkonkurenční podpora i pro starší produkty zdarma (firmware - DSM)

Vlastnosti s orientací pro firemní nasazení:

· AES 256-ti bitové šifrování dat
· podpora Windows ADS
· podpora virtualizace a iSCSI (VMware vSphere® 6.5, Microsoft Hyper-V®, Citrix®, OpenStack®)
· podpora FTP služeb (FTP server) vč. Secure FTP
· síťový koš pro snadnou obnovu nechtěně smazaných dat
· komplexní automatický zálohovací systém - Backup server
(podpora Rsync, Cloud Backup, Time Machine...)
· VPN, Mail server, OpenERP, CRM a další volitelné aplikace
· Central Management System pro rychlou správu podřízených NASů
· vzdálená správa, SNMP, protokoly
· služba MailPlus umožňuje vaší firmě vytvořit zabezpečený a spolehlivý soukromý poštovní server a současně vašim zaměstnancům nabízí moderního poštovního klienta určeného pro příjem i odesílání zpráv.
· díky aplikacím Synology Office, Calendar a Chat umožňuje výkonná sada aplikací pro spolupráci bezpečnou a efektivní privátní komunikaci a organizaci obsahu s možností správy a kontroly ze strany vaší firmy.

Připraveno pro virtualizaci

Aplikace Synology Virtual Machine Manager rozšiřuje zařízení NAS o neomezené možnosti. V zařízení NAS můžete nastavovat a spouštětrůzné virtuální počítače, včetně počítačů se systémy Windows, Linux a Virtual DSM, abyste mohli testovat nové verze softwaru v prostředí sandboxu, izolovat počítače zákazníků a zvyšovat flexibilitu svého zařízení FS3600 současně s omezením nasazení hardwaru a snížením nákladů na údržbu. Úložiště Synology iSCSI plně podporuje většinu virtualizačních řešení a zvyšuje tak efektivitu práce díky rozhraní pro jednoduchou správu. Integrace systémů VMware vSphere™ 6.5 a VAAI přispívá ke snížení rozsahu operací úložiště a optimalizaci efektivity výpočetních operací. Systém Windows Offloaded Data Transfer (ODX) zvyšuje rychlost přenosu dat a migrace a podpora systému OpenStack Cinder přemění zařízení FS3600 na součást úložiště na úrovni bloku.

Dokonalé zálohovací řešení

Zařízení FS3600 v sobě spojuje různé zálohovací aplikace pro ochranu vašich dat na všech zařízeních s intuitivním uživatelským rozhraním a odolnými technologiemi úložiště.

• Zálohování pracovní stanice / serveru / virtuálního počítače: Služba Active Backup for Business centralizuje úlohy zálohování pro virtuální počítače, počítače se systémem Windows, servery a souborové servery rsync/SMB. Okamžitě dostupné, rychlé a spolehlivé možnosti obnovení dokáží v případě potřeby zajistit nepřetržitý provoz služeb, virtuálních počítačů a souborů.
• Zálohování SaaS: Služba Active Backup for Office 365/G Suite představuje místní řešení zálohování pro veřejné cloudy s centralizovaným ovládacím panelem, který optimalizuje efektivitu úložiště vytvořením jediné instance a pomocí technologie deduplikace na úrovni bloku.
• Zálohování zařízení NAS: Služba Hyper Backup zajišťuje komplexní zálohování dat do místní sdílené složky, externího zařízení, jiného zařízení Synology NAS, serveru rsync nebo veřejné cloudové služby tak, aby byla zajištěna jejich bezpečnost.
• Zálohování počítače: Aplikace Synology Drive Client zálohuje stolní zařízení se systémem Windows, Mac a Linux pro zabezpečení důležitých souborů počítače. Zařízení FS3400 je také kompatibilní se službou Time Machine umožňující snadné zálohování počítače Mac do zařízení Synology NAS.
• Vysoce integrované řešení pro zálohování: Synology C2 Backup je veřejná cloudová služba poskytovaná společností Synology. Bezpečnost a dostupnost dat lze v případě havárie zajistit jejich zálohováním do služby Synology Cloud2 (Synology C2) pomocí služby Hyper Backup.


Skvělým doplňkem je i Dohledové centrum (Surveillance Station) s podporou on-line monitorování objektů a záznamů z IP kamery (>7400 podporovaných modelů vč. ONVIF a PSIA). NAS umožní časový plán monitorování, volbu zón pro detekci pohybu i záznamu, inteligentní analýzu obrazu a notifikace narušení. Využít lze i PTZ (Pan/Tilt/Zoom) kamery pro přednastavené pozice a kontrolu cest, počítadlo objektů, hlídání objektů atd. 
Důležitým doplňkem je mobilní aplikace DS cam pro náhled IP kamer, uložení snímku a prohlížení záznamů.
Licence pro dvě IP kamery je v ceně systému, další licence lze dokoupit. Maximální počet podporovaných kamer je daný modelem. Z NAS Synology se tedy stává skutečný a všestranný centrální systém.


Zde najdete podrobný popis funkcí serveru.