GPRS Test Set 2G scanner (900/1800MHz)

MCSMCS
Katalogové číslo: GSXGT
Výrobce: MCS
Stránky výrobce: http://www.mcs-nl.com/files/nl/MCS%20GSM_GPRS%20Te...
Kód výrobce: GPRS Test Set
Záruka: 24 měsíců

GPRS Test Set 2G scanner (900/1800MHz)

Dostupnost: Skladem
Cena bez DPH: 7 980,00 Kč s DPH: 9 655,80 Kč

V ceně je započítán recyklační příspěvek.

Kusů
NEBO

Popis

Kompaktní testovací přístroj pro GSM a GPRS sítě v pásmu 900/1800MHz. Umožní rychlé scanování všech dostupných sítí bez nutnosti použít SIM kartu. Zobrazí seznam dostupných BTS vč. podrobných informací (identifikace, pásmo, ID buňky - BSIC i CELL, číslo kanálu, LAC, sílu signálu v % i dB, interference, zemi a kód operátora). Nabízí 2 režimy měření (přehledové a detailní). Log ze scanování sítí je ukládán do paměti s možností pozdějšího zobrazení na displeji. Dále umí on-line monitorování nejsilnějšího kanálu s výběrem operátora (ideální pro hledání ideálního umístění pro anténu...). Odnímatelná anténa (SMA-f konektor), odolné gumové pouzdro, standardní Nokia nabíječka. Ideální pro rychlé měření sítí při instalacích průmyslových GSM/GPRS modulů M2M (ústředny, digitální elektroměry, vodoměry...). Rozměr 135 x 78 x 33mm, 210g.

Detaily

GPRS Test Set je kompaktní testovací přístroj pro GSM a GPRS sítě v pásmu 900/1800MHz.
Umožní rychlé scanování všech dostupných sítí bez nutnosti použít SIM kartu. Je ideálním řešením pro rychlé měření sítí při instalacích průmyslových GSM/GPRS modulů M2M (ústředny, digitální elektroměry, vodoměry...), kde pomůže najít optimální místo pro umístění datové jednotky ev. antény.


Přístroj je podobný mobilnímu telefonu, je však přizpůsoben pro náročné použití (má odolné gumové pouzdro) a odnímatelnou anténu. Díky standardnímu SMA-f konektoru lze připojit externí anténu a provést detailní měření.

GPRS Test Set přináší:
- rychlé měření dostupných sítí
- uložení výsledků
- možnost rychlého vyladění na nejsilnější BTS
- jednoduché použití


Díky přijatelné ceně a snadné obsluze přináší značné úspory zejména při instalacích M2M modulů, uplatnění ale najde i jinde (detekuje obecně všechny GSM/GPRS BTS).

Menu přístroje je přizpůsobeno diagnostickému účelu, vlastní měření lze provádět ve dvou režimech - přehledové (zobrazí základní informace) a detailní.

Po počátečním proscanování sítí, které trvá typicky cca 1-2 min jsou do paměti uloženy všechny dostupné informace o sítích. Tyto lze následně kdykoliv zobrazit.

Seznam BTS je řazen podle síly signálu a zobrazí tyto údaje:
- pořadové číslo BTS dle síly signálu
- pásmo (900 nebo 1800)
- identifikaci BTS buńky (CELL a BSIC)
- LAC (Local Area Code)
- číslo kanálu (ARFCN)
- sílu signálu v % i dB
- interference (BER - % narušení přenosu)
- zemi a kód operátora

Přístroj dále umí on-line monitorování nejsilnějšího kanálu s výběrem operátora, což je ideální pro nalezení ideálního umístění pro instalovanou GSM/GPRS jednotku.

GPRS Test Set je napájen běžnou Nokia-type baterií, která postačí na cca 12h provozu.
K nabíjení je určena standardní Nokia nabíječka (je součástí setu).

Rozměr 135 x 78 x 33mm, hmotnost 210g.