CradlePoint IBR600P WiFi M2M 21Mbps 3G router, 2x LAN, USB, Industrial

CradlePointCradlePoint
Katalogové číslo: GSXCP600P
Výrobce: CradlePoint
Stránky výrobce: http://www.cradlepoint.com/products/machine-to-mac...
Kód výrobce: IBR600P
Záruka: 12 měsíců

CradlePoint IBR600P WiFi M2M 21Mbps 3G router, 2x LAN, USB, Industrial

Dostupnost: Skladem
Cena bez DPH: 13 520,00 Kč s DPH: 16 359,20 Kč

V ceně je započítán recyklační příspěvek.

Kusů
NEBO

Popis

Odolný a výkonný 3G HSPA+ industrial router pro nasazení v náročných aplikacích vč. 24x7 mobilního provozu s vestavěnou WiFi (802.11. b/g/n) a GPS. Integrovaný rychlý 3G modem HSPA+/HSUPA/HSDPA/UMTS (3-band) - download až 21,1Mbps / upload až 5,76Mbps, EDGE/GPRS (4-band). Robustní hardware, watchdog (automatická kontrola a obnovení spojení), možnost vzdáleného ovládání a konfigurace vč. cloud řešení (Enterprise Cloud Manager), přehledné nastavovací menu, captive portal (landing page....), Secure IPSec VPN (max. 5 spojení). 7x LED Indikace provozu, 1x SIM slot, 2x Ethernet (LAN/LAN nebo WAN/LAN), 2x SMA anténní konektor - dvě 2dBi antény(primární + možnost Rx Diversity antény, GPS), USB port (podpora USB serial adapteru pro RS232 komunikaci). Pracovní teplotní rozsah -20° až 60° C, napájení 9 - 18V, rozměry 86 x 102 x 22 mm, hmotnost 200g. Robustní kovové provedení, certifikace MIL STD 810G a SAE J1455. Dodávka vč. síťového zdroje, vč. antén. M2M řešení připojení pro prodejní automaty, bankomaty, digitální reklamu, přenosové vozy, telemetrii, telematiku, bezpečnostní systémy, mobilní hotspoty... 

Detaily

CradlePoint IBR600P je robustní průmyslový 3G router poskytující 3G/2G konektivitu do 21,1Mbps i v náročných aplikacích vč. mobilního provozu. Počítače lze připojit přes Ethernet, u modelu IBR600P i přes WiFi (802 11 b/g/n). Router má integrovaný GPS modul. Výhodou je uživatelsky přívětivá konfigurace, možnost vzdáleného ovládání a volitelně i konfigurace přes cloud. 
Tento modem je vhodný i pro nejnáročnější M2M řešení s trvalým provozem 24x7. Díky vysoké rychlosti přenosu dat je ideální pro bezdrátové připojení kamer dopravních a bezpečnostních systémů, jednotlivých počítačů, sítí LAN, bankomatů a dalších samoobslužných terminálů, pro digitální reklamu, mobilní hotspoty...
Firma Cradlepoint je největším dodavatelem LTE routerů v USA.

Typicky se používá jeden z těchto scénářů zapojení:
- primární připojení
(3G se využije jako jediný zdroj internetu)
- záloha připojení
(do WAN se zapojí stávající zdroj internetu - kabelový modem, ADSL... a na mobilní připojení router přepne v případě výpadku primárního připojení).

Vzhledem k vysoké závislosti řady míst na připojení je často využíván druhý scénář. Dojde tím k eliminaci výpadků způsobujících jinak vysoké ztráty (nemožnost prodeje na platební karty, nedostupnost on-line aplikací...).


Tento modul poskytuje:
- okamžité, rychlé a spolehlivé připojení na internet skupině uživatelů
(pracuje v sítích HSPA+/HSUPA/HSDPA/UMTS, EDGE/GPRS)
- uživatelsky dostupný SIM slot
- vysokou odolnost
(kvalitní kovové provedení, certifikace MIL STD 810G a rozšířený pracovní teplotní rozsah)
- široký rozsah napájecího napětí
(9 - 18V)
- robustní konektivitu díky watchdog modulům
- 2x Ethernet port RJ45 (LAN/LAN nebo LAN/WAN)
- integrovanou GPS
- USB port s možností použít USB RS232 konvertor
(sériová komunikace se switchem...)
- vzdálenou konfigurovatelnost přes web/SMS/cloud
- verze s WiFi i Captive portal 


Router je vybavený dvěma Ethernet porty 10/100 s možností jejich konfigurace. Dalším rozhraním je USB port, který lze použít i se sériovým převodníkem a tak je možno komunikovat s libovolným modulem se sériovým portem (řízený switch, stroje a přístroje...).

Konfigurace je prováděná standardně přes webové rozhraní, lze využít i SMS, nebo placený Cradlepoint Enterprise Cloud Manager. Při správě většího počtu routerů to znamená jednoduchou správu a aktualizaci pro celou skupinu zařízení.

Dostupnost datového připojení ve mimořádně vysoká díky patentované WiPipe™ technologii s funkcí automatického failover/failback.

Pro mobilní hotspoty lze využít i širokou řadu Captive Portal funkcí, které jsou často naprosto unikátní a nabízejí kromě konfigurovatelné startovací stránky i řadu statistik, jak s textovým, tak i grafickým výstupem.

Modul má dva SMA konektory pro anténu. Pro kvalitní komunikaci je vhodné využít i druhou Receiver Diversity anténu. Díky tomu se zvýší citlivost a tedy i rychlost komunikace. V případě využití GPS se GPS anténa zapojí místo druhé 3G antény. V dodávce jsou dvě 2dBi antény poskytující ve standardních situacích dostatečný signál.
Verze s WiFi má na druhé straně dva SMA konektory pro připojení WiFi antén. WiFi modul umožní připojení až 64 bezdrátových klientů, což je výrazně více, než nabízejí konkurenční produkty.

Provoz je indikován sedmi tříbarevnými LED diodami, čtyři z nich jsou využity na sílu signálu. Samostatnou indikaci potom mají i oba LAN porty.
Modul je dodáván včetně síťového zdroje, a antén.

Technická specifikace:
WAN rozhraní HSUPA+ (850/900/1900/2100MHz) 21,1 / 5,76Mbps, EDGE / GPRS (850/900/1800/1900MHz)
Protokoly ALG support , Content filtering , DHCP client , DHCP server , DMZ port , DNS proxy , Dynamic DNS server , Firmware upgradable , IPSec passthrough , IPSec Virtual Private Network (VPN) , MAC address filtering , NAT support , Packet filtering , Port forward
Remote Management: HTTP , HTTPS , SNMP 1 , SNMP 2 , SNMP 3 , SSH
Informační prvky 7x LED
Konektory 1x SIM karta, 2x RJ45 LAN 10/100Mbps, 2x SMA konektor - 3G anténa (Primární + volitelně Rx Diversity), 2x SMA (WiFi - pouze modely s WiFi)
Napájení 9-18V DC, externí zdroj 110-230V, možnost přímého napájení přes 4-pinový konektor
Operační prostředí teplota -20°C ... +60°C
Rozměry 86 x 102 x 22 mm
Hmotnost 200g


Video galerie