Synology router RT2600ac 2,4+5GHz, 2,53Gb/s WiFi, 4xGb Eth.,USB, SD

SynologySynology
Katalogové číslo: GSXRT26AC
Výrobce: Synology
Stránky výrobce: http://www.synology.cz
Kód výrobce: RT2600ac
EAN: 4711174722327
Záruka: 24 měsíců

Synology router RT2600ac 2,4+5GHz, 2,53Gb/s WiFi, 4xGb Eth.,USB, SD

Dostupnost: Skladem
Cena bez DPH: 3 798,00 Kč s DPH: 4 595,58 Kč

V ceně je započítán recyklační příspěvek.

Kusů
NEBO

Popis

Výkonný dual-band router pro domácí i firemní použití s kombinovanou propustností 2,53Gbps (2,4GHz+5GHz), technologie MU-MIMO, vynikající pokrytí. Optimalizace na rychlost a spolehlivost, možnost detailního nastavení vč. řízení provozu, QoS, časové omezení přístupu... Režimy směrovač, přístupový bod. Router využívá intuitivní systém SRM (Synology Router Management - varianta DSM) - vzdálený přístup k souborům, VPN, DNS server, Download station, Media Server, mobilní Apps. Ideální spojení se Synology NAS (umožní WakeOnLAN i pro vzdálený přístup). 1(2)x Gb WAN, 4(3)x Gb LAN, 1x USB 3.0 + 1x USB 2.0 port, SD slot na karty (SDXC/SDHC), podpora 3G/4G USB modulů, sdílení USB tiskárny. 4x dual band anténa 4,5/3,6dBi. Tlačítka WPS, vysunutí USB/SD, Reset, Wifi On/Off. Napájení z AC adaptéru 5V. 

Detaily

Změňte obraz své sítě
Směrovač Synology Router RT2600ac, který v sobě spojuje výkon, bezpečnost a flexibilitu, je založen na rychlém dvoujádrovém 1,7GHz procesoru, navrženém pro práci v náročných širokopásmových prostředích. Vestavěná rádia Wi-Fi 802.11ac wave 2 podporují technologii MU-MIMO, včetně funkce 4x4 quad stream umožňující využívání bezdrátové šířky pásma až 2,53 Gb/s (800 + 1733 Mb/s). Směrovač RT2600ac dokáže pomocí funkce Smart Connect automaticky maximalizovat využití šířky pásma a rychlost bezdrátového připojení u více zařízení a současně zachovat optimální rozsah. Řízení provozu s hardwarovou akcelerací Layer 7 zaručuje, že i při více zařízeních a pravidlech řízení provozu bude směrovači RT2600ac zbývat dostatek výkonu k vyřízení všech požadavků sítě.


Revoluční používání softwaru
Systém Synology Router Manager (SRM) podporuje řadu síťových řešení společnosti Synology. Systém SRM umožňuje pohodlnou správu zařízení bez jakéhokoli omezení v oblasti funkcí a přizpůsobení. Systém SRM, založený na oceňovaném systému DSM (DiskStation Manager) v prověřených zařízeních DiskStation Network Attached Storage (NAS), byl vytvořen se zaměřením na bezpečnost a stabilitu.
Systém SRM obsahuje jednoduché a uživatelsky příjemné rozhraní společnosti Synology. Povědomé rozhraní s pracovní plochou usnadňuje i začátečníkům správu celé sítě. Uživatelé systému DSM si na toto rozhraní ihned zvyknou a pokročilí uživatelé v něm naleznou výkonné síťové nástroje určené k rychlému a efektivnímu nastavení, přizpůsobení sítě nebo řešení problémů.
V systému SRM jsou zabudovány možnosti bezpečného a pohodlného přístupu. Snadná správa sítě pomocí více přístupových metod, lokálně pomocí adresy „router. synology.com“ a volitelně i vzdáleně pomocí funkcí QuickConnect a DDNS nebo na mobilních zařízeních pomocí aplikace DS router. Volitelné dvoufázové ověření zajišťuje, že změny v síti nebude provádět nikdo jiný než vy.

Rozšířené funkce VPN
Pomocí volitelného doplňkového balíčku VPN Plus Server můžete ze směrovače Synology Router RT2600ac vytvořit výkonné a intuitivní řešení VPN. Služby WebVPN a Synology SSL VPN umožňují přístup k síti při minimálním nastavování a konfigurování klienta. Služba VPN Plus Server také podporuje hostitelský standard SSTP, PPTP, OpenVPN a možnosti VPN protokolu L2TP over IPSec.

Pevný základ sítě
Směrovač Synology Router RT2600ac nabízí rozšířené funkce zabezpečení, díky kterým bude vaše síť ještě odolnější proti vniknutí do sítě. Systém SRM, nabízející jednoduchý nástroj Security Advisor a komplexní funkce filtrování webů, je navíc neustále testován a porovnáván se špičkovou sadou Qualys Vulnerability Management, aby byla zaručena odolnost vůči známým hrozbám zabezpečení. Kromě odolné síťové infrastruktury systému SRM a vestavěných bran firewall IPv4 a IPv6 používá směrovač RT2600ac k obraně před útočníky ještě balíček Intrusion Prevention, který brání infiltraci a napadení vašich zařízení.
Směrovač RT2600ac dokáže také podporovat duální vyrovnávání zátěže sítě WAN s přepnutím služeb při selhání. Ve spojení s několika poskytovateli internetových služeb (ISP) tak můžete zajistit spolehlivé připojení k internetu i v případě výpadku jednoho poskytovatele nebo kabelové služby.

Propracovaná správa sítě
Klienty připojené ke směrovači RT2600ac můžete snadno spravovat nastavením plánů přístupů k internetu a povolením či zákazem webů u jednotlivých zařízení. Výkonná a neustále aktualizovaná databáze webů umožňuje u jednotlivých zařízení používání inteligentních a přizpůsobených filtrů, které brání přístupu až ze 20 různých typů webů a zajišťují před nimi ochranu.
Nový modul hardwarové akcelerace Layer 7 směrovače RT2600ac zajišťuje minimální pokles výkonu a propustnosti i při povolení rozšířených funkcí řízení a monitorování provozu.

Komplexní sdílení souborů, správa a možnosti připojení
Zkušenosti společnosti Synology v oblasti konstrukce spotřebitelských i podnikových síťových úložišť (NAS) mají na systém SRM (Synology Router Manager) bezpochyby rozsáhlý vliv. Komplexní funkce sdílení společně s doplňkovým balíčkem Cloud Station Server umožňují snadné vytvoření osobního cloudového úložiště. Pomocí směrovače RT2600ac můžete snadno zálohovat, sdílet a synchronizovat soubory z více zařízení. Ve spojení s balíčkem Media Server může směrovač Synology Router sloužit jako mediální server pro libovolný televizor, síťový set-top box nebo nejnovější herní konzoly s certifikací DLNA.

Kromě dvou portů USB nabízí směrovač Synology Router RT2600ac také slot na kartu SD s pohodlným přístupem zepředu. Pomocí obou zařízení USB a slotu na kartu SD můžete snadno přenášet soubory mezi oběma těmito zařízeními nebo do jiného klienta v síti. Směrovače Synology také podporují zálohování Time Machine s připojeným zařízením úložiště.

Technické údaje

Hardware

CPU Dvoujádrový procesor 1,7 GHz
RAM 512MB DDR3
Hardwarový systém L7 Ano
Typ antény 4T4R vícesměrová bipólová s vysokým ziskem (2,4 GHz / 5 GHz)
Zisk antény 2,4 GHz: Max. 4,5 dBi, 5 GHz: Max. 3,6 dBi
Port LAN 4x Gigabit (RJ-45)  nebo 3x Gigabit (RJ-45)  (režim Dual WAN)
Port WAN 1x Gigabit (RJ-45) nebo  2x Gigabit (RJ-45) (režim Dual WAN)
Externí port 1x USB 3.0,1x  USB 2.0
Čtečka karet 1x SD (SDXC, SDHC)
Rozměry (V x Š x H) 77 x 280 x 169 mm (bez antény)
Vstupní střídavé napětí                         100 V až 240 V AC
Frekvence napájení 50 Hz až 60 Hz, jednofázové
Provozní teplota 5 °C až 40 °C (40 °F až 104 °F)
Teplota pro skladování    -20 °C až 60 °C (-5 °F až 140 °F)
Relativní vlhkost 5 % až 95 % relativní vlhkosti
Maximální provozní nadmořská výška 5000 m


Bezdrátové připojení

Bezdrátové standardy 802.11a/n/ac 5 GHz, 802.11b/g/n 2,4 GHz, souběžný dvoupásmový
Frekvence a přenosová rychlost 2,4GHz: 800 Mb/s, 5GHz: 1733 Mb/s
Zabezpečení bezdrátového připojení    WEP, WPA/WPA2 Personal, WPA/WPA2 Enterprise, Wi-Fi Protected Setup (WPS) 2.0
Další bezdrátové funkce Smart Connect – automatické řízení pásem 2,4 GHz a 5 GHz, 
nezávislé vypnutí/zapnutí plánu Wi-Fi 2,4 GHz / 5 GHz, hostovaná síť


Funkce

Režimy provozu Bezdrátový směrovač, bezdrátový přístupový bod
DHCP Server, klient, seznam klientů, rezervace adresy
Quality of Service Funkce Quality of Service (QoS) aplikační vrstvy (L7)
Předávání portů DMZ, UPnP
Rodičovská kontrola                                      U každého zařízení vlastní internetový plán, seznam povolených/blokovaných položek, webový filtr na bázi DNS s integrovanou databází filtrů, Google SafeSearch™
Kontrola provozu U každého zařízení vlastní zákaz internetu, vlastní rychlost, monitorování provozu a pokročilé sestavy o používání
Síťové nástroje Ping, Traceroute, Probuzení přes LAN prostřednictvím služby QuickConnect
Zabezpečení Brána firewall IPv4, IPv6 / brána firewall SPI, filtr adres MAC, ochrana před útoky denial of service (DoS), automatické blokování, certifikát serveru, Security Advisor, VPN pass-through (PPTP, IPSec, L2TP)
Klient VPN PPTP, OpenVPN™, L2TP over IPSec
Podpora IPv6 Server / klient IPv6 DHCP, IPv6 tunneling
Možnosti zálohování Zálohování a obnovení konfigurace systému SRM, podpora Time Machine (s připojeným úložným zařízením USB)
Upozornění E-mail, SMS, nabízená upozornění (prostřednictvím aplikace DS router)
Souborová služba CIFS, AFP, FTP, WebDAV
FTP server Řízení šířka pásma pro připojení TCP, vlastní rozsah portů pro pasivní FTP, anonymní protokoly FTP, protokoly FTP SSL/TLS a SFTP, protokoly přenosů
Aplikace pro systém iOS/Android™ DS cloud, DS file, DS get, DS router
Přístup odkudkoli Synology QuickConnect a dynamický server DNS (DDNS)
Podpora tiskáren Maximální počet tiskáren: 1, tiskové protokoly: LPR, CIFS, IPP
Rozšířené funkce Smart WAN – Vyrovnávání zátěže a přepnutí služeb při selhání pomocí dvou sítí WAN, trasa zásad, statická trasa, network address translation (NAT), SNMP, SSH, vyhledávání LAN/WLAN IGMP, přenos PPPoE
Podporovaní klienti Windows 7 a novější, Mac OS X® 10.10 a novější
Podporované prohlížeče Chrome®, Firefox®, Internet Explorer® 9 a novější, Safari® 8 a novější; Safari (iOS 7 a novější), Chrome (Android™ 4.0 a novější) na tabletech
Jazyk Český, English, Deutsch, Français, Italiano, Español, Dansk, Norsk, Svensk, Nederlands, , Polski, Magyar, Português do Brasil, Português Europeu, Türkçe

 
Balíčky rozšíření

VPN Plus Server Přeměňte svůj směrovač Synology Router na výkonný server VPN. Umožňuje zabezpečený přístup VPN prostřednictvím webového prohlížeče nebo klienta. Podporuje různé služby VPN – WebVPN, Synology SSL VPN, SSTP, OpenVPN, L2TP over IPSec a PPTP. Různé nástroje pro správu umožňují správcům sítě regulovat a monitorovat provoz VPN.
Intrusion Prevention Systémy IDS a IPS významně zvyšují zabezpečení směrovače a slouží k ochraně vaší sítě před hrozbami z internetu
Cloud Station Server Synchronizujte data mezi platformami, shromažďujte je na směrovači a snadno zachovávejte historické verze důležitých souborů
RADIUS Server Poskytuje centrální ověřování, autorizaci a správu účtů pro bezdrátový přístup k síti
DNS Server Pomáhá uživatelům najít nebo přeložit názvy domén na IP adresy
Download Station   Podporované stahovací protokoly: BT/HTTP/FTP/NZB/eMule, maximum souběžných úloh stahování: 50
Mediální server (DLNA/UPnP®)           Zajišťuje služby přenosu multimédií do zařízení s certifikací DLNA a konzol PS3® / PS4® / Xbox 360® / Xbox One®


Certifikace a balení

Standardy Splňuje omezení RoHS; Certifikace Wi-Fi; Certifikace DLNA; Splňuje standardy CE, FCC, NCC, RCM
Obsah balení                                       Hlavní jednotka RT2600ac, 4x anténa, napájecí adaptér AC, kabel RJ-45 LAN, stručná instalační příručka
Záruka 2 roky


K funkcím VPN Plus WebVPN, Synology SSL VPN a SSTP patří jeden bezplatný účet. Pro další uživatele se vyžadují licence.