Synology High Density HD6500 SAS server, 4U, 60 disků

SynologySynology
Katalogové číslo: HD6500
Výrobce: Synology
Stránky výrobce: http://www.synology.cz
Kód výrobce: HD6500
EAN: 4711174723645
Záruka: 5 let

Synology High Density HD6500 SAS server, 4U, 60 disků

Dostupnost: Není skladem
Cena bez DPH: 484 309,00 Kč s DPH: 586 013,89 Kč

V ceně je započítán recyklační příspěvek.

Kusů
NEBO

Popis

Škálovatelný server úložiště s vysokou hustotou pro multipetabajtové aplikace  v supervýkonném provedení pro 60x SAS SSD/HDD (s expanzemi RX6022sas x 4 až 300 disků), Rack 4U provedení, Hot-Swap disky s možností on-line upgrade kapacity+RAID migrace, RAID : Basic,JBOD,RAID 0,RAID 1,RAID 5,RAID 6,RAID 10,  File server (+iSCSI Target), Print/FTP/Mail/Backup server (+rsync). Dohledové centrum (max. 150 IP kamer, detekce pohybu, notifikace...), iPhone/Android/WP foto/audio streaming a vzdálený dohled, Firewall, široká podpora OS. Ideální pro virtualizaci (Citrix Ready, OpenStack), podpora Windows Domain (ADS&NT4), Secure HTTP/FTP, Secure Network Backup, AES 256bit šifrování svazku. Propracovaná lokalizovaná správa a zálohování přes http(s). CPU 2x Intel Xeon Silver 4210R, 10-core 2.4GHz (základní)  / 3.2 (turbo) GHz, paměť 64GB DDR4 ECC RDIMM  (max. 512GB), 2x 10Gb LAN + 2x 1Gb LAN, 2x USB 3.2 Gen 1, 2 x Gen3 x16 slot (x16 link), 2 x Gen3 x8 slots (x8 link), 2x port expanze. Rychlost čtení 6 688,55MB/s, zápisu 6 662,53. Operační spotřeba v provozu/hibernace 1025/418W. Extrémní výkonnost pro velmi náročné firemní nasazení.

Detaily

  

Hardware

Procesor

Model CPU

Intel Xeon Silver 4210R

Počet CPU

2

Jádra procesoru CPU

10

Vlákna procesoru CPU

20

CPU architektura

64bitový

Frekvence CPU

2.4 (základní)  / 3.2 (turbo) GHz

Systém hardwarového šifrování

Paměť

Systémová paměť

64 GB DDR4 ECC RDIMM

Předinstalovaný paměťový modul

64 GB (32 GB × 2)

Celkový počet paměťových slotů

16

Maximální kapacita paměti

512 GB (32 GB × 16)

Poznámky

  • Společnost Synology může upravit specifikace předinstalovaných paměťových modulů v reakci na životní cyklus komponent a podmínky dodávek. Všechny upravené komponenty procházejí stejným přísným ověřováním, aby byla zajištěna stejná kompatibilita, stabilita a výkon.
  • Aby bylo dosaženo optimální kompatibility a spolehlivosti, vybírejte paměťové moduly Synology. Společnost Synology nebude poskytovat kompletní záruku na produkt nebo technickou podporu, pokud se k rozšíření paměti použijí jiné paměťové moduly než moduly Synology.
  • Pro konfigurace paměti s více moduly musí být všechny moduly identické a mít stejný modelový číslo. Zkontrolujte Příručku k produktu vašeho produktu Synology pro doporučené konfigurace paměti.

Úložiště

Pozice pro disky (Zobrazit všechny podporované disky)

60 × 3,5" SAS HDD nebo 2,5" SATA SSD

Maximální počet šachet pevného disku s rozšiřující jednotkou

300 (RX6025sas × 4)

Systémový disk

2 × 2,5" SATA SSD

Multipath I/O pro rozšiřovací jednotku

Disky vyměnitelné za provozu*

Poznámky

  • Aby bylo možné nainstalovat disky 2,5" SATA SSD, je nutné zakoupit přihrádky (R5) na disky 2,5“ samostatně. Další informace
  • Společnost Synology ručí za plnou funkčnost, spolehlivost a výkon pouze disků Synology uvedených v seznamu kompatibilních zařízení. Používání neověřených komponent může omezit některé funkce a způsobit ztrátu dat a nestabilitu systému.
  • Do balíčku s příslušenstvím patří dva disky Synology SATA SSD, které mají sloužit jako systémové disky.

Externí porty

RJ-45 1GbE LAN port

2

RJ-45 10GbE LAN port

2

Port LAN se správou připojení mimo pásmo

1

Max. počet portů LAN

15

Port USB 3.2 Gen 1

2

Rozšiřovací port

2

Typ rozšiřujícího portu

Mini-SAS HD

Poznámky

Kromě vestavěných 5 portů LAN lze instalací kompatibilních síťových karet (prodávaných samostatně) zpřístupnit až 10 dalších portů LAN.

PCIe

Rozšíření PCIe

  • 2 × Gen3 x16 slot (x16 link)
  • 2 × Gen3 x8 slots (x8 link)

Vzhled

Rozměr (RU)

4U

Velikost (výška × šířka × hloubka)

176 mm × 482 mm × 1020 mm

Hmotnost

37.9 kg

Podpora instalace skříně*

4sloupková 19" skříň (sada ližin Synology – RKS-03)

Ostatní

Ventilátor systému

80 mm × 80 mm × 4 pcs

Režim otáček ventilátoru

  • Vysokorychlostní režim
  • Chladný režim
  • Tichý režim

Snadno vyměnitelný systémový ventilátor

Zotavení po ztrátě napájení

Hladina hluku

60.8 dB(A)

Plánované zapnutí/vypnutí

Probuzení přes LAN / WAN

Jednotka/adaptér zdroje energie

1600 wattů

Náhradní zdroj energie

Vstupní střídavé napětí

200V to 240V AC

Frekvence napájení

50/60 Hz, Jednofázový

Spotřeba energie

1025.2 wattů (za chodu)
418 wattů (hibernace pevného disku)

British thermal unit

3495.93 BTU/hr (za chodu)
1425.38 BTU/hr (hibernace pevného disku)

Poznámky

  • Testovací prostředí pro měření hladiny hluku: Při plném zatížení s pevnými disky Synology HAS5300-8T ve stavu nečinnosti. Dva mikrofony G.R.A.S. typu 40AE, každý umístěný 1 metr od přední a zadní části zařízení Synology NAS. Hluk na pozadí: 16,49–17,51 dB(A); teplota: 24,25–25,75 ˚C; Vlhkost: 58,2–61,8 %
  • Spotřeba energie se měří při plném zatížení s jedním nebo více disky Synology 8TB HAS5300-8T.

Teplota

Provozní teplota

0°C na 35°C (32°F na 95°F)

Teplota pro skladování

-20°C na 60°C (-5°F na 140°F)

Provozní vlhkost

8% na 80% RH

Skladovací vlhkost

5% na 95% RH

Certifikace

  • FCC
  • CE
  • BSMI
  • VCCI
  • RCM
  • UKCA
  • EAC
  • KC
  • BIS
  • UL

Záruka

5 let

Poznámky

Záruční doba začíná datem zakoupení uvedeným na účtence. (Zjistěte více)

Prostředí

Splňuje omezení RoHS

Obsah balíčku

  • Sada posuvných ližin: RKS-03 × 1
  • Synology SATA SSD X 2
  • Hlavní jednotka × 1
  • Balíček doplňků × 1
  • Napájecí kabel střídavého napětí × 2
  • Stručná instalační příručka × 1

 

Popis DSM

Správa úložiště

Maximální velikost jednoho svazku

  • 1 PB (pouze pro skupiny RAID 6)
  • 200 TB

Max. počet interních svazků

256

Mezipaměť SSD pro čtení/zápis (určení velikosti mezipaměti)

Efektivita úložiště

RAID Group

Podporovaný typ RAID

  • Basic
  • JBOD
  • RAID 0
  • RAID 1
  • RAID 5
  • RAID 6
  • RAID 10

Migrace svazku RAID

  • Basic na RAID 1
  • Basic na RAID 5
  • RAID 1 na RAID 5
  • RAID 5 na RAID 6

Rozšíření svazku pomocí větších pevných disků

  • RAID 1
  • RAID 5
  • RAID 6
  • RAID 10

Rozšíření svazku přidáním pevného disku

  • JBOD
  • RAID 5
  • RAID 6

Global Hot Spare podporuje RAID typu

  • RAID 1
  • RAID 5
  • RAID 6
  • RAID 10

Poznámky

  • Certain conditions are required to support a 1 PB volume. Please refer to this article for more information.
  • Skutečné maximální velikosti fondů úložiště a svazků závisí na velikostech použitých disků, počtu dostupných přihrádek na disky a konfiguraci pole RAID.
  • Využitelná kapacita jednotlivých svazků bude nižší než maximální velikost svazku a závisí na souborovém systému a na množství uložených systémových metadat.
  • Efektivita úložiště pomáhá snižovat spotřebu úložného prostoru pomocí deduplikace a komprese. Další informace o této funkci a jejích požadavcích na podporu naleznete v tomto článku.
  • Podpora mezipaměti SSD vyžaduje systém DSM 7.1.1-42962 Update 4 nebo novější verze.

Systém souborů

Interní zařízení

  • Btrfs

Externí zařízení

  • Btrfs
  • ext4
  • ext3
  • FAT32
  • NTFS
  • HFS+
  • exFAT

Souborové služby

Souborový protokol

  • SMB
  • AFP
  • NFS
  • FTP
  • WebDAV
  • Rsync

Maximální počet připojení SMB (založeno na FSCT)

8,000

Integrace s Windows ACL (Access Control List)

Ověření pomocí NFS Kerberos

Poznámky

  • Hodnota připojení tohoto modelu je testována s plně osazeným Synology SATA HDD a až čtyřmi 10GbE síťovými porty
  • Modely s rozšiřitelnou pamětí jsou testovány s maximálním podporovaným množstvím nainstalovaným.
  • Výkon SMB byl hodnocen pomocí Microsoft File Server Capacity Tool (FSCT) verze 1.3 s následující konfigurací:
    • Testovací zátěž: scénář HomeFolder poskytovaný nástrojem FSCT
    • Doba testu: 600 sekund
    • Řadič domény & řadič FSCT: Windows Server 2022
    • Klienti FSCT: 8 × stroje s Windows 10
    • Funkce SMB: Povolené pronajímání adresářů

Účet a sdílená složka

Max. počet místních uživatelských účtů

15,360

Max. počet místních skupin

512

Max. počet sdílených složek

512

Maximální počet synchronizovaných operací se sdílenými složkami

32

Hybrid Share

Maximální počet složek Hybrid Share

30

Hyper Backup

Zálohování složek a balíčků

Zálohování celého systému

Poznámky

Úplné zálohování systému vyžaduje systém DSM 7.2 nebo novější.

High Availability

Synology High Availability

Centrum protokolů

Počet Syslog událostí za vteřinu

6,000

Virtualizace

VMware vSphere

ESXi 8.0 U2, ESXi 8.0 U1, ESXi 8.0, ESXi 7.0 U3, ESXi 7.0 U2, ESXi 7.0 U1, ESXi 7.0

Microsoft Hyper-V

Windows Server 2025, Windows Server 2022, Windows Server 2019, Windows Server 2016

Citrix XenServer

XenServer 8.4, XenServer 8, Citrix Hypervisor 8.2 LTSR CU1

OpenStack

Cinder

Obecné technické údaje

Podporované protokoly

SMB1 (CIFS), SMB2, SMB3, NFSv3, NFSv4, NFSv4.1, NFS Kerberized sessions, iSCSI, Fibre Channel, HTTP, HTTPs, FTP, SNMP, LDAP, CalDAV

Podporované prohlížeče

  • Chrome
  • Firefox
  • Edge
  • Safari

Podporovaný jazyk

English, Deutsch, Français, Italiano, Español, Dansk, Norsk, Svenska, Nederlands, Русский, Polski, Magyar, Português do Brasil, Português Europeu, Türkçe, Český, ภาษาไทย, 日本語, 한국어, 繁體中文, 简体中文

Poznámky

Další podrobnosti o podporovaných verzích prohlížečů jsou uvedeny v Technické specifikace DSM.

Balíčky rozšíření zobrazit celý seznam balíčků

Central Management System

Synology AI Console

Integrace AI modelu třetí strany

Maximální rychlost de-identifikace

10,000 slov za sekundu

Poznámky

  • Měření výkonu anonymizace: Filtry pro čísla kreditních karet, IBAN, individuální daňové identifikační číslo, SSN a jména aplikované na anglický text o 4 355 slovech.
  • Pro povolení de-identifikace musí mít vaše zařízení alespoň 8 GB paměti a nainstalovaný Container Manager.

Synology Chat

Maximální počet uživatelů

500

Poznámky

  • Měřeno se simulovanými uživateli, z nichž každý má průměrně 20 000 zpráv, emoji nebo nálepek. Požadovaná doba odezvy serveru je méně než deset sekund.
  • Modely s rozšiřitelnou pamětí jsou testovány s maximálním podporovaným množstvím nainstalovaným.

SAN Manager

Max. počet cílů iSCSI Target

256

Max. počet jednotek LUN

512

Klon/snímek jednotky LUN, Windows ODX

Synology MailPlus / MailPlus Server

Bezplatné e-mailové účty

5 (Další účty vyžadují zakoupení licencí)

Maximální počet uživatelů

21,000

Poznámky

  • Doporučený maximální počet uživatelů je založen na následujícím zatížení: 20 % uživatelů s poštovní schránkou obsahující 20 000 položek náhodně provádí akce a přijímá 240 e-mailů denně, a 80 % uživatelů přijímá 20 e-mailů denně. Další informace
  • Modely s podporou SSD jsou testovány s jediným svazkem SSD.
  • Modely s rozšiřitelnou pamětí jsou testovány s nainstalovaným maximálním podporovaným množstvím. Další informace o požadavcích na paměť.
  • Provoz v režimu s vysokou dostupností bude mít za následek dodatečnou režii.
  • Funkce povolené během hodnocení: ochrana proti nevyžádané poště, antivirová ochrana, DNSBL, seznam dočasně zakázaných položek, skenování obsahu a full-textové vyhledávání (anglicky).

Snapshot Replication

Maximální počet snímků na sdílenou složku

1,024

Maximální počet snímků na jednotku LUN

256

Maximální počet snímků na systém

65,536

Maximální počet úloh replikace sdílených složek

128

Maximální počet úloh replikace jednotek LUN

64

Maximální počet úloh replikace na systém

128

Surveillance Station

Výchozí licence

2 (Další kamery vyžadují zakoupení licencí)

Maximální počet IP kamer a celkový FPS (H.264)

  • 1080p: 500 kanály, 5000 FPS
  • 3M: 450 kanály, 4500 FPS
  • 5M: 300 kanály, 3000 FPS
  • 4K: 220 kanály, 2200 FPS

Maximální počet IP kamer a celkový FPS (H.265)

  • 1080p: 600 kanály, 16200 FPS
  • 3M: 500 kanály, 5000 FPS
  • 5M: 450 kanály, 4500 FPS
  • 4K: 300 kanály, 3000 FPS

Poznámky

  • K vyhledání vhodného modelu podle vašich požadavků použijte nástroj NVR Selector.
  • Počet video kanálů, které lze sledovat současně, je dvojnásobkem maximálního počtu kamer pro stejný kodek a rozlišení.
  • Výše uvedené hodnoty jsou založeny na testování s RTSP streamováním. Pokud je u všech kamer povoleno SRTP, celkový výkon klesne na 70 % uvedených hodnot.
  • Hodnoty výkonu byly získány při testování provedeném se zařízením plně osazeným disky (5 svazků z 12 disky v každém svazku) v prostředí souvislého záznamu. Skutečné možnosti systému se mohou lišit podle konfigurace, výkonu disků, počtu povolených funkcí a přítomnosti dalších pracovních zátěží.
  • Testování bylo provedeno v konfiguraci RAID 6 s maximálním počtem podporovaných disků SAS.
  • Podporu maximálnímu počtu IP kamer a uvedené hodnoty FPS zajišťuje pouze služba Surveillance Station 9.1.3 nebo novější.

Synology Drive

Maximální počet uživatelů

18,000

Maximální počet hostovaných souborů

100,000,000 (platí pro soubory indexované nebo hostované ve službě Synology Drive. Informace o přístupu k souborům pomocí jiných standardních protokolů se nacházejí v části Souborové služby výše)

Poznámky

  • Doporučený maximální počet uživatelů je založen na následujícím zatížení: 20 % uživatelů náhodně provádí operace se soubory (nahrávání, stahování, přesun a mazání) a 80 % uživatelů je přihlášeno, ale nečinných. Další informace
  • Modely s rozšiřitelnou pamětí jsou testovány s maximálním podporovaným množstvím nainstalovaným.
  • Překročení výše uvedených doporučených hodnot operace aplikace nezablokuje, může však dojít k prodloužení reakční doby.
  • Při výše uvedených testech byly použity souborový systém Btrfs a nešifrované sdílené složky.

Synology Office

Maximální počet uživatelů

17,500

Poznámky

  • Doporučený maximální počet uživatelů je založen na následujícím zatížení: 20 % uživatelů provádí náhodné akce v průměru v 30sekundových intervalech a 80 % uživatelů je přihlášeno a prohlíží si soubor. Další informace
  • Modely s podporou SSD jsou testovány s jediným svazkem SSD.
  • Modely s rozšiřitelnou pamětí jsou testovány s maximálním podporovaným množstvím nainstalovaným.
  • Výkon klienta může mít dopad na maximální počet uživatelů provádějících souběžně úpravy. Klientská PC použitá pro testování: Intel Core i3-3220 / 8 GB RAM

Virtual Machine Manager

Doporučený počet instancí virtuálních počítačů

40 (Další informace)

Doporučený počet systémů Virtual DSM (vyžaduje se licence)

40 (Včetně 1 licence zdarma)

Poznámky

Specifikace se liší v závislosti na konfiguraci systému a velikosti paměti.

VPN Server

Maximální počet připojení

32