USB automatizační modul Tellstick (bezdrát.ovládání zásuvek z PC/Dovado Pro/4GR), 433MHz

TelldusTelldus
Katalogové číslo: GSUTS
Výrobce: Telldus
Stránky výrobce: http://www.telldus.se/products/tellstick
Kód výrobce: TS001
Záruka: 24 měsíců

USB automatizační modul Tellstick (bezdrát.ovládání zásuvek z PC/Dovado Pro/4GR), 433MHz

Dostupnost: Skladem
Cena bez DPH: 1 350,00 Kč s DPH: 1 633,50 Kč

V ceně je započítán recyklační příspěvek.

Kusů
NEBO

Popis

USB modul pro automatizaci - bezdrátové (rádiové) ovládání zásuvek / jednosměrná komunikace. Ovládání on-line (přes cloud) pomocí Windows / Android / iOS / Blackberry aplikace. Modul lze zasunout do PC (ovládání s dodávaným software) nebo do 3G/LTE routeru Dovado 4GR/Pro. Tyto routery obsahují dva USB porty, do jednoho lze vložit USB 3G/LTE modul a do druhého Tellstick. Použití s Dovado routery umožní jednoduché ovládání (zapnutí/vypnutí) několika zásuvek bez nutnosti zapnutého počítače a to pomocí SMS nebo přes webové rozhraní. Spínání je možno i naprogramovat. Cloud aplikace podporuje i spínání dle východu/západu slunce, nebo akce dle vybraných podmínek. Modul funguje na frekvenci 433.92 MHz a je kompatibilní s bezdrátovými zásuvkami CoCo Tech., DIY/B&Q, Intertechno, KlikAanKlikUit, Nexa, Proove, Waveman, Elro, Sartano, IKEA. Modely Intertechno a Elro jsou dostupné i v ČR. Radiové ovládání funguje i přes překážky (zeď...), dosah je 20-30m.

Detaily

Tellstick je USB modul pro bezdrátové ovládání speciálních zásuvek. Zásuvky lze zapínat a vypínat jak přímo z PC pomocí dodávaného software od výrobce, nebo ho lze požít v GSM routeru Dovado Pro, 4GR, nebo UMR.
Router Dovado obsahuje dva USB porty, do jednoho lze vložit USB 3G modul a do druhého Tellstick. Použití s Dovado routerem umožní jednoduché ovládání jedné i několika zásuvek bez nutnosti zapnutého počítače a to pomocí SMS nebo přes webové rozhraní. Spínání je možno i naprogramovat. Dovado lze provozovat v režimu běžného routeru, 3G routeru, nebo v kombinovaném režimu (záloha např. ADSL linky pomocí LTE/3G).

Modul Tellstick je kompatibilní se širokou řadou bezdrátových zásuvek - CoCo Tech., DIY/B&Q, Intertechno, KlikAanKlikUit, Nexa, Proove, Waveman, Elro, Sartano, IKEA. Modely Intertechno a Elro jsou dostupné i v ČR (síť Bauhaus...). Radiové ovládání na frekvenci 433.92Mhz funguje i přes překážky (zeď...).
Inovovaná verze s větší anténou má delší dosah.

Tellstick USB modul (+Dovado Pro/4GR/UMR) umožní:
- vzdálené ovládání elektrických spotřebičů pomocí SMS
- vzdálené ovládání elektrických spotřebičů přes webové rozhraní
- časové programování zásuvek

Ovládací webové rozhraní routeru Dovado umožní vytvořit pro jednotlivé zásuvky uživatelské názvy. Potom lze těchto názvů využít při ovládání. Pro zapnutí připojeného světla tedy stačí na číslo SIM karty poslat např. SMS "Lamp1 on". Pro zapnutí všech připojených zásuvek potom "All on".
Pokud potřebujete pouze SMS komunikaci, postačí Dovado s LTE/3G USB modulem a předplacenou SIM. Na příjmové straně tedy nevznikají žádné dodatečné náklady na ovládání.

Pokud Dovado zapojíte WAN portem ke stávajícímu internetové přípojce (kabelový modem, ADSL...), lze zásuvky vzdáleně ovládat z webového rozhraní.

Tyto funkce využijete v řadě případů:
- odejdete z domova a potřebujete zapnout / vypnout světlo (topení...)
- odjíždíte na dovolenou a chcete naprogramovat zapínání / vypínání světel s možností extra ovládání
- potřebujete občas vzdáleně restartovat web kameru / server...

Spolupráci routeru Dovado a USB modulu Tellstick najdete zde.

Při zapojení s Dovado routerem SMS ovládání a notifikace umožní jednoduché ovládání (vyžádání stavu spojení, restart, odpojení, připojení, ovládání spotřebičů-zásuvek) a přijímat zprávy o stavu (restart, výpadek spojení, znovunavázání spojení, dosažení nastaveného limitu přenesených dat, přepojení linky při záložním spojení, event. GPS pozice). SMS ovládání mohou používat pouze uživatelé mobilních čísel, které v routeru nastavíte.

Prakticky všechny funkce, ovládání zásuvek a zjišťování stavu jsou dostupné přes komfortní mobilní aplikace pro iPhone a Android přístroje.

Pro USB modul Tellstick je dostupná řada aplikací třetích stran zdarma, seznam najdete zde.

Tellstick umožní i autonomní vzdálené ovládání přes internet pomocí aplikace Telldus Live!. Následně potřebujete jen zapnutý a na internet připojený počítač se zasunutým modulem USB Tellstick. Veškeré ovládání zásuvek následně zajistí webová aplikace Telldus Live!. Aplikace je dostupná pro platformy Windows, Android a iOS. V tomto případě není nutná investice do routeru Dovado, nemáte však možnost SMS ovládání a musíte mít zapnutý počítač (spotřeba).

Pro obousměrnou komunikaci (i vstupy z čidel) je možno použít USB modul Tellstick DUO. Další variantou je Tellstick NET, což je modul s obousměrnou komunikací, který je vybavel Ethernet rozhraním, lze tedy připojit k libovolnému routeru (pracuje i bez zapnutého počítače).

 

Recenze na digizone 

 

Technická specifikace:
 Rozhraní  USB 2.0 (USB 1.1)
 Frekvence  433.92Mhz (ISM band)
 Komunikace  jednosměrná (pouze vysílání)
 Podpora zařízení  bezdrátově ovládané zásuvky
 Dosah  cca 30m
 Podporované OS  Windows 2000 a vyšší, Mac OS, Dovado Pro/4GR/UMR

Video galerie