Pero na displej vč. snímače, USB 2.0 (Duo Laptop Mouse Pen), vč.sw

PNFPNF
Katalogové číslo: VIUSBPEN
Výrobce: PNF
Stránky výrobce: http://www.penandfree.com
Kód výrobce: PMNA-01
Záruka: 24 měsíců

Pero na displej vč. snímače, USB 2.0 (Duo Laptop Mouse Pen), vč.sw

Dostupnost: Skladem
Cena bez DPH: 1 780,00 Kč s DPH: 2 153,80 Kč

V ceně je započítán recyklační poplatek.

Kusů
NEBO

Popis

Digitální bezdrátové pero na LCD displej s funkcí myši. Vytvoří dotekový displej na běžném notebooku (tablet z notebooku) nebo LCD panelu (do 15,4"). Umožní ovládání, precizní psaní na displej (podpora Microsoft Ink Library), práce i bez kontaktu s obrazovkou (několik cm nad plochou), rozpoznávání písma i rozpoznávání pohybu pro uživatelsky definované funkce (Windows Vista Premium), možnost anotací (poznámek) k řadě programů (MS Office, MSN messenger, StickyNote / Post-It, Journal Note, OneNote..). Pero obsahuje sadu hrotů - pro LCD displeje a pro psaní na papír. Při upevnění snímače na papírový blok je možno psát / malovat na papír a současně snímat do PC. Skládá se z USB snímače a pera.

Detaily

Digital Pen Mouse DUO je bezdrátové pero na LCD displej s funkcí myši.
Jednoduše tak vytvoříte dotekový displej na běžném notebooku (tablet z notebooku) nebo LCD panelu.

Set se skládá z ergonomického pera, vybaveného dvěma tlačítky (jako myš) a USB snímače, který lze umístit na horní nebo boční stranu displeje. Snímač lze použít na displeje do velikosti 15,6".

Základní funkce Pen Mouse Duo jsou:
- přirozené ovládání Windows
- psaní na displej (podpora Microsoft Ink Library)
- možnost psaní "ze vzduchu" (bez kontaktu s obrazovkou)
- psaní na papír + záznam do PC
- podpora rozpoznávání písma
- rozpoznávání pohybu (gestures) pro uživatelsky definované funkce
- možnost anotací (poznámek)
- All-in-one řešení (náhrada myši, klávesnice a pera)


Díky ultrasonickému řešení snímání pozice není nutný přímý kontakt s povrchem LCD displeje, pobyb je detekován několik centimetrů nad plochou.
Speciální algoritmus řeší i virtuální tlak na displej. Rychlost pohybu pera je transformována na tlak bez skutečného tlaku na pero. S touto funkcí je velice jednoduché vytvářet originální kresby, jako orientální malby apod.

Softwarová podpora je velice dobrá a většina funkcí přímo spolupracuje s Windows
- podpora MS Ink Library, Virtual Writing Pressure
- podpora Virtual Space, Note Taking
- spolupráce se všemi MS aplikacemi s podporou pera
- podpora všech významných grafických nástrojů

Pomocí pera tak lze jednoduše anotovat prezentace v Powerpointu (podpora kompletního MS Office), lze jednoduše pracovat s poznámkami... Vazba je tak i na programy MSN messenger, StickyNote / Post-It, Journal Note, OneNote, PDF anotace...

Pero je vybavené setem výměnných hrotů. Jeden druh je určen speciálně pro LCD displeje a je k nim maximálně šetrný. Opatrní uživatelé mohou na displej použít i speciální ochranné fólie.
Při použití druhého hrotu (náplň pro psaní na papír) lze pero používat pro standardní psaní / malování. Po snímače na papírový blok je tak možno psát na papír a současně obázek snímat do PC. Tato funkce je ideální např. při vyplňování papírových formulářů, kdy je obsah možno online digitalizovat do počítače. Po předchozím nasnímání prázdného formuláře a správné kalibraci je potom možno na PC uchovat formulář i s ručně vyplněnými hodnotami bez nutnosti jeho skenování.

V systému Windows Vista Home Premium a vyšších verzích jsou podporovány všechny funkce přímo. Pokud do USB portu zapojíte "DUO", automaticky se na displeji objeví plocha pro rozpoznávání písma. Podpora gestures umožní nadefinování spuštění určitých funkcí (při práci na internetu, s e-mailem nebo jiným software).
Dodávaný software DUO Office Annotator a DUO Board je určen zejména pro uživatele Windows XP.
První z nich je určen pro anotace MS Office a Journal note.
DUO Board umožní snímat určené části obrazovky a přidávat k nim anotace. Tím nahrazuje “Ink capture” funkci Windows Vista Premium (určeno pro Windows XP a Vista Basic).

Obecně jsou podporovány systémy Windows XP, Vista, Windows 7.

Snímač se upevňuje na displej pomocí magnetického klipu. Pero je bezdrátové a je napájeno ze tří malých baterií. Jeden set stačí na 20h kontinuální práce. V balení jsou 2 sety baterií LR41(AG3). Tyto baterie jsou dobře dostupné a levné (cca 3Kč/ks). Integrované řízení spotřeby dobu provozu dále zvyšuje (pokud se pero po dobu 30s nevyužívá, přejde do úsporného režimu).

Recenzi pera na Technet.cz najdete zde.


Digital Pen Mouse DUO není kompatibilní s notebooky:
Toshiba serie A1xx, A2xx, L3xx
Sony serie RWxx, CSxx, Sxx, SZxx, Cxx, 15LN
IBM X60